Aktualności

Sprawdź kiedy i jak.

Anrdzejki- jedyny taki wieczór

Andrzejki to popularne polskie święto obchodzone w nocy z 29 na 30 listopada. Tradycyjnie są to zabawy wróżebne, których celem jest przepowiedzenie przyszłości.

Podczas andrzejek organizuje się wiele różnorodnych zabaw, takich jak: rozwiązywanie zagadek, tańce, gry i konkursy. Jedną z najważniejszych tradycji jest wróżenie z fusów. Polega to na wlewaniu wosku do wody, a następnie interpretowaniu kształtu utworzonego przez zastygły wosk. Zabawa ta jest bardzo popularna, a wiele osób wierzy w jej skuteczność.

Innym zwyczajem jest wykorzystywanie butów. Wszyscy uczestnicy imprezy zdejmują swoje buty i układają je jeden obok drugiego. Następnie każda osoba losuje jeden but i na jego podstawie dowiaduje się, z kim w przyszłości zostanie związana.

Andrzejki to także okazja do jedzenia specjalnych potraw, takich jak np. pączki. W niektórych regionach Polski, np. na Kaszubach, podaje się specjalne ciasto zwane “Gąski”.

Podsumowując, andrzejki to tradycyjne polskie święto, które wiąże się z wróżbami i zabawami. To okazja do spędzenia czasu z bliskimi i przyjaciółmi oraz przypomnienie sobie pięknej, polskiej tradycji.

Informacje

Bernardowo

ul. Śliwkowa 66

64-211 Obra

tel.: 606 955 672

tel.: 503 170 211

info@bernardowo.pl

NIP-9231659985

Bądź na bieżąco

Copyright 2023 | Wdrożenie strony: Hover Jakub Ajchler

Polityka prywatności

Scroll to Top